Pościel

Pościel jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego domu, dlatego jej popularność bywa bardzo duża, a zważywszy na współczesne możliwości produkcji tkanin oraz dekorowania ich nadrukiem również oferta tego typu produktów jest bardzo bogata. Nasycenie rynku różnorodnymi produktami wymusza na ich twórcach wzbogacanie oferty o nowe, ciekawe propo...

Pościel jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego domu, dlatego jej popularność bywa bardzo duża, a zważywszy na współczesne możliwości produkcji tkanin oraz dekorowania ich nadrukiem również oferta tego typu produktów jest bardzo bogata. Nasycenie rynku różnorodnymi produktami wymusza na ich twórcach wzbogacanie oferty o nowe, ciekawe propozycje. Zakup pościeli to obecnie nie tylko dokonywanie wyboru pod kątem jakości, trwałości i ceny. Dziś klient może już wybierać pomiędzy setkami wzorów i dostosowywać zakup również do gustów estetycznych czy indywidualnej potrzeby komfortu. Z uwagi na takie oczekiwania, każdy producent pościeli przygotowuje wiele różnych wzorów, nie tylko w kontekście kolorystyki czy motywów graficznych, ale również w odniesieniu do rozmiarów i rodzaju materiału.

Różnorodność tkanin od flaneli do satyny


Odmienność i nietypowość współczesnych wzorów pościeli, poza niezwykle bogatym wzornictwem, polega na wykorzystaniu do produkcji różnych materiałów włókienniczych. W asortymencie producenta pościeli, specjalizującego się w tego typu asortymencie bardzo często można znaleźć zarówno wzory z gładkiej bawełny, jak i z satyny czy flaneli. Poszczególne gatunki dostosowane są bądź do gustów użytkownika, bądź też do warunków, w jakich będą użytkowane. Nie jest tajemnicą, że pościel flanelowa bywa o wiele cieplejsza od tradycyjnej bawełnianej, więc można jej używać w chłodniejszych pomieszczeniach, na działkach albo dla osób skłonnych do przeziębień i lubiących ciepło. Pościel satynowa należy raczej do wyrobów ekskluzywnych, ponadto sprawia wrażenie chłodu w kontakcie ze skórą, jest miła i przyjemna w dotyku, przeznaczona dla osób kochających luksus. Wśród wielu rodzajów produktów na rynku znajduje się również bardzo zdrowa pościel lniana oraz łatwe w utrzymaniu, niewymagające prasowania czy krochmalenia modele z kory. Nie wszystkie rodzaje tkanin zawierają 100% czystej bawełny. Osoby preferujące praktyczność producent pościeli z pewnością zadowoli produktami z domieszką sztucznych włókien, które szybko wysychają po praniu i nie gniotą się, a przy okazji zachowują też bardzo długą trwałość.

Pościel a stylizacja wnętrza


Jednym z kryterium, jakie stosuje się podczas wybierania kompletów pościelowych jest też dopasowanie ich do wystroju wnętrza. W obecnych czasach urządzanie nowego mieszkania czy domu stało się powszechne i związane z najnowszymi trendami. Coraz więcej osób marzy o swoim własnym miejscu dostosowanym do gustu i potrzeb. Podczas urządzania pokoi elementy dekoracyjne i drobne detale odgrywają ważną rolę. Dobór wzornictwa i kolorystyki decyduje o charakterze wnętrza, jego przytulności i uroku. W sypialni takim istotnym elementem jest właśnie pościel. Kolorystyka i wzory poszew, podobnie jak i dekoracyjne poduszki czy narzuty powinny być dopasowane do charakteru wnętrza. Każdy producent pościeli oferuje szereg wzorów umożliwiających wkomponowanie w każdy projekt domu. Tonacje barw obejmują niemal całą paletę kolorów, a motywy geometryczne czy roślinne pozwalają dostosować wybór do pozostałych elementów wystroju sypialni. Szczególnym bogactwem wzorów i ciekawą kolorystyką wyróżnia się pościel dziecięca. Podstawą wzornictwa dla najmłodszych jest szereg postaci ze znanych bajek i filmów, zainteresowania sportowe czy motoryzacyjne. Producent pościeli wzory te dostosowuje do poszczególnych grup wiekowych, od prostych symboli zwierzęcych czy rysunków bajek, do postaci z filmów i muzycznych idoli. Fanom motoryzacji oferuje się wzory samochodów wyścigowych i motocykli. Miłośnicy sportu mogą wybrać dla siebie wzory ulubionego klubu piłkarskiego. Dla nastoletnich dziewcząt proponuje się wzory z kreskówek i filmów fantasy.

Więcej
na stronę
Pokazuje 1 - 18 z 313 elementów
Pokazuje 1 - 18 z 313 elementów