Ręczniki

Ręcznik towarzyszy człowiekowi od dziesięcioleci, a historia raczej nie odnotowuje okresu pojawienia się tego praktycznego dodatku w codziennym wyposażeniu domu. Ręczniki wytwarzane ze specjalnie dobranych tkanin wyróżniają się wysoką chłonnością, dzięki której są idealne podczas wycierania po kąpieli, osuszania rąk lub w innych sytuacjach, kied...

Ręcznik towarzyszy człowiekowi od dziesięcioleci, a historia raczej nie odnotowuje okresu pojawienia się tego praktycznego dodatku w codziennym wyposażeniu domu. Ręczniki wytwarzane ze specjalnie dobranych tkanin wyróżniają się wysoką chłonnością, dzięki której są idealne podczas wycierania po kąpieli, osuszania rąk lub w innych sytuacjach, kiedy szybko trzeba zebrać nadmiar wody. Nowoczesność przyniosła również w tej dziedzinie wiele zmian, bowiem sposób produkcji tkanin i dzianin sprawia, że przeciętny ręcznik znacznie zyskuje na swoich walorach. To nie tylko materiały wchłaniające wodę, ale też zróżnicowane pod względem wielkości i grubości, dzięki czemu mogą być wykorzystywane w bardzo wielu różnych sytuacjach.

Ręcznik w domowej łazience


Podstawowym zadaniem ręczników jest ich pomoc podczas codziennej kąpieli, dlatego kolorowe prostokąty materiału zajdą się w każdej łazience. Zależnie od preferencji mogą służyć jedynie wycieraniu ciała po wyjściu spod prysznica, jak i okrywaniu się nim, pod warunkiem, że jest odpowiednio duży. Rozmiary ręczników wahają się pomiędzy niewielkimi prostokątami o szerokości kilkunastu centymetrów, przeznaczonymi zazwyczaj do wycierania rąk po duże płaszczyzny ręczników kąpielowych, które są w stanie okryć powierzchnię całego ciała, a mężczyźnie pozwolą owinąć się wokół bioder. Do specjalnych modeli zaliczają się te dedykowane dzieciom, wyposażone w kapturki do zakładania na głowę, zapewniające maluchowi pełny komfort termiczny i chroniące przed przeziębieniem. Ręczniki łazienkowe zazwyczaj dobierane są kompletami, w podobnym kolorze jak wystrój łazienki, a one same tworzą zestaw kolorystyczny lub komplet, dzięki czemu każdy z domowników łatwo rozpozna ten przeznaczony dla niego. To zazwyczaj również produkty z grubej, bawełnianej frotte, które są bardzo chłonne i równie ciepłe.

Ręczniki w turystyce


Jako element wyposażenia o wyjątkowych walorach praktycznych ręcznik pojawia się właściwie wszędzie: od domu mieszkalnego, przez zakład pracy, hotel czy pensjonat po restauracje i toalety publiczne. Im mniej kontrolowane miejsca, tym częściej ręczniki z tkaniny zastępują wyroby celulozowe - jednorazowe, które są wprawdzie tanie i nie wymagają prania, jednak posiadają zaledwie część tych walorów, jakie przypisuje się tradycyjnym wyrobom z miękkich tkanin. Jednym z miejsc, w którym można je zawsze znaleźć jest turystyczna walizka, bowiem każdy wybierający się na wczasy, wycieczkę czy wyjazd służbowy umieszcza go na liście niezbędnego wyposażenia. Obecnie ręczniki są też już na wyposażeniu bardziej ekskluzywnych hoteli i pensjonatów, a nawet bywają dodawane do pościeli w tańszych hotelikach - jako element wyposażenia wliczony w cenę pobytu. Oczywiście ręczniki turystyczne nie zawsze dotrzymują kroku standardem tym, jakie posiadamy w domach, zazwyczaj są cieńsze, mniej puszyste i tańsze, jednak zawsze spełniają swoją rolę, jaką jest zapewnienie komfortu po codziennej kąpieli. W luksusowych hotelach to również sposób na uhonorowanie gościa prezentem, jakim jest piękny, doskonałej jakości ręcznik z emblematem.

Nowości w dziedzinie produkcji ręczników


Współczesność to ogromny wybór rozmaitych produktów, które przydają się w domu, pracy, instytucjach i hotelach, a także w dziesiątkach innych miejsc. Ta różnorodność i zmiany, jakie pojawiają się z kolejnymi odsłonami modeli dotyczą także ręczników, które coraz częściej odstępują od standardowych modeli, a przyciągają uwagę albo niebanalnym wzornictwem i kolorami, albo nietypowymi materiałami. Jedną z cech współczesności jest sięganie po zdrowe, naturalne materiały, dlatego obok ręczników z poliestru z dodatkiem bawełny na rynku pojawiają się też produkty bambusowe, lniane, ręczniki z mikrofibry, specjalne modele szybkoschnące i wiele innych, dostosowanych do oczekiwań użytkowników i spełniających konkretne wymagania, dzięki którym są praktyczniejsze w określonych warunkach.

Więcej
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 83 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 83 elementów