wieczorowapora.pl

Blog wielotematyczny o motoryzacji, internecie i lifestyle

Lifestyle

Oferty pracy zdalnej – gdzie ich szukać?

Oferty pracy zdalnej – gdzie ich szukać?

W dzisiejszych czasach praca zdalna to ideał w wielu zawodach. W takim trybie swoją pracę można wykonywać, nie ruszając się z domu. Takie rozwiązanie ma oczywiście swoje zalety, ale również wady. Co warto wiedzieć o pracy zdalnej i gdzie jej szukać?

Najważniejsze zalety pracy zdalnej

Do najważniejszych walet pracy zdalnej należy przede wszystkim wygoda. Nie ma konieczności tracenia czasu na dojazdy. Wystarczy usiąść do komputera, zalogować się do firmowego systemu i zacząć pracę. Dzięki temu praca wymaga poświęcenia o wiele mniejszej ilości energii, a swój czas można wykorzystać o wiele efektywniej. Przekłada się to również na niemałe oszczędności. Dojazdy do pracy czasami pochłaniają spore kwoty każdego miesiąca – w zależności od tego, gdzie się mieszka i gdzie zlokalizowany jest zakład pracy. Do pracy stacjonarnej wiele osób dojeżdża codziennie nawet po kilkadziesiąt kilometrów. Jeśli dojeżdża się komunikacją publiczną, to zajmuje to bardzo dużo czasu. Jeżeli z kolei decydujemy się na dojazdy własnym autem, to trzeba poświęcić sporo pieniędzy na paliwo. Praca zdalna rozwiązuje ten problem. Wiąże się to też ze sporą oszczędnością czasu – dla wielu osób jest to nawet kilka dodatkowych godzin każdego dnia. Czas ten można spędzić z rodziną albo poświęcić na realizowanie swoich pasji. Dla wielu osób ważny jest również brak konieczności trzymania się ścisłego dress code, który obowiązuje w wielu zakładach pracy.

Główne wady pracy zdalnej

Praca zdalna to nie tylko zalety. Oferty pracy zdalnej pojawiają się często w popularnych serwisach ogłoszeniowych i wiele osób się do takiej pracy zgłasza. Warto jednak odpowiedzieć sobie na pytanie o to, czy każdy się do tego typu pracy nadaje. Okazuje się, że niekoniecznie. Wszystko zależy od tego, na jaki typ motywacji ktoś jest najbardziej podatny. Spora część populacji pracuje o wiele mniej wydajnie, jeżeli nie jest pod stałą kontrolą innych osób. Czy to negatywna cecha? Raczej nie – część z nas po prostu tak ma. Udowodniła to ostatnia sytuacja związana z pandemią, przez którą spora część pracowników dużych firm została oddelegowana do pracy w domach. Okazało się, że nie każdy radzi sobie w takim trybie pracy tak samo dobrze i część osób po prostu potrzebuje pracy stacjonarnej.

Gdzie szukać ofert pracy zdalnej?

Możliwości znalezienia pracy zdalnej jest wiele. Przede wszystkim warto przeszukać popularne portale ogłoszeniowe. Ostatnie dwa lata sprawiły, że liczba takich ofert zwiększyła się wielokrotnie i w niektórych serwisach znaleźć już można specjalne kategorie dla pracy tego rodzaju. Można też bezpośrednio napisać do interesującej nas firmy i zapytać o oferty pracy zdalnej. Współcześnie wielu pracodawców ceni sobie pracowników wykazujących się inicjatywą, a aktywne poszukiwanie pracy na pewno jest dowodem, że kandydat ma taką cechę. Można śmiało powiedzieć, że obecnie większość firm zatrudniających do pracy typowo biurowej oferuje też pracę zdalną, więc znalezienie tego typu zatrudnienia nie powinno być wielkim problemem.

Udostępnij