wieczorowapora.pl

Blog wielotematyczny o motoryzacji, internecie i lifestyle

Moda

Czym się wyróżniają modne kurtki?

Czym się wyróżniają modne kurtki?

Kurtka gra pierwsze skrzypce w jesienno – zimowych stylizacjach, gdyż pozostałe elementy garderoby – bluzki, swetry, spódnice a nawet spodnie są pod nią ukryte. Warto więc postawić na modny egzemplarz, który sprawi, że nie będziemy postrzegani jako modowi ignoranci. Do niego dobierzmy stylowe dodatki a zimą, jesienią i chłodną wiosną zadamy szyku na ulicach miast.

Powiew lat 90.

Modne kurtki kojarzą się dziś z tym, co było szalenie popularne w latach 90. Króciutkie kurtki sięgające zaledwie do pasa powinny być pikowane i sprawiać wrażenie „napompowanych” powietrzem. Taki model jest prawdziwym hitem tego sezonu.

Stylowy look nawiązujący do ostatniej dekady minionego stulecia dopełnią spodnie jeansy o kroju boyfriend lub girlfriend, koniecznie z wysokim stanem. Pamiętajmy także o obuwiu – do tej stylizacji idealnie sprawdzą się sneakersy lub botki na grubej podeszwie.

Dłuższe kurtki dla tych, co nie lubią marznąć

Osoby preferujące modne kurtki o dłuższym kroju także znajdą coś dla siebie. Nie rezygnując z pikowań, które w tym roku mogą przybierać różne wzory, można poczuć się modnie w modelach do połowy uda, do kolana a nawet do połowy łydki.

Modne kurtki o przedłużonym kroju nie mają paska. Oversizowy charakter zyskują dzięki braku taliowania. Ciekawą opcją jest wybór długiej pikowanej kurtki wykonanej z ekologicznej skóry. Modne przeszycia prezentują się na niej bardzo ciekawie.

Ważny jest też kolor kurtki. Niezachwianą pierwszą pozycję wśród najczęściej wybieranych barw kurtek stanowi czerń. Wciąż popularny jest także granat i khaki. Powoli powracać zaczynają także brązy – od słodkiego karmelu aż po gorzką czekoladę.

Modnie, wygodnie i ciepło

Wybierając modne kurtki trzeba pamiętać, że design to nie wszystko. Zadaniem okryć wierzchnich jest przede wszystkim ochrona przed zimnym wiatrem, niską temperaturą czy wilgocią z deszczu i śniegu. Zanim zakupimy kurtkę należy dobrze przemyśleć jej przeznaczenie i nasz styl życia.

Pod uwagę należy wziąć, czy kurtka ma być zimowa, przejściowa a może funkcyjna. Trzeba ustalić także czy preferujemy modele z kapturem czy bez oraz czy lubimy dodatki z ekologicznego futerka? Czy zamierzmy w niej zawsze jeździć samochodem czy może czeka nas stanie na przystankach autobusowych? Czy będzie służyła do uprawiania sportów podczas chłodnych miesięcy?

Warto zdecydować się także na modne kurtki dobrej jakości. Starannie uszyta katana, wykonana z dobrych i wytrzymałych tkanin zawsze obroni się w codziennych stylizacjach.

Udostępnij